O mně

Fotograf, umělec, organizátor velkých světových eventů i malých komunitních akcí. Knižní autor, cestovatel, iniciátor dobročinných projektů, filantrop, světoobčan, provokatér, bojovník s předsudky, megaloman. Nadšenec do všeho, v čem se chce zrovna posouvat dál, ať už je to abstraktní malba, graffiti, hudební produkce, videomaking, hra na klavír nebo tanec. Výčet jeho aktivit by mohl pokračovat, nicméně celé to lze shrnout do jednoho slova - Lix. 

Napsala: Sweemo - moje dlouholetá kamarádka

Podrobněji

Lix je mediálně známý pod pseudonymem Fotograf bez talentu. Jeho fotky prošly vývojem od zábavných a šokujících přes tvorbu zabývající se sociálními tématy (domácí násilí, hrdinství obyčejných lidí, společenský experiment s názvem "Putovní foťák" a mnoho dalších) až po dva velké dobročinné projekty "My, děti slumu" a "My, děti války", které mapují životy nejchudších obyvatel Bangladéše a obětí války na Blízkém Východě. 

Oba fotografické počiny byly vydány knižně a výtěžek z prodeje knih putoval do postižených lokalit.

Podstatnou část Lixova světa představuje umění. Před lety se začal zabývat realistickou kresbou, kaligrafií a jako tanečník a vyznavač hiphopové kultury vždy holdoval graffiti. Osudové však bylo setkání s abstraktní malbou. Zcela ho pohltila a v současné době ji věnuje většinu své tvůrčí energie. Jelikož ve všech oblastech, do kterých se pustil, zanechal hluboký otisk, lze to očekávat i v případě výtvarného umění.

Napsala: Sweemo - moje dlouholetá kamarádka


Using Format